Aile danışmanlığında tek tek bireylerin şikayetlerine odaklanmaktan çok, aile sistemindeki hangi etkenlerin bu şikayetlere neden olabileceğine bakılır.

Din temellere dayalı aile danışmanlığı özelliği; konuları çözmek, sadece psikolojik yönüne odaklanmakla değil, onları İslami açıdan da değerlendirmekle gerçekleşmesindedir. 

Almanya'daki müslüman ailelerin aile içi sorunlarını bir kısmı yerli kültürün aile bireylerini, özellikle gençleri etkilemesiyle ilgilidir.

Sıcak aile bağlarının gevşemesi, bir yandan yanlış aile eğitimi ile ilgiliyse, diğer yandan da Avrupa ülkelerindeki ailelerin eski konumunu kaybetmesinden kaynaklanmaktadır.

Aile danışmanlığı- yaşanan sorunların aile sistemi içerisinde ele alındığı; kimi durumlarda ailenin tamamının, kimi durumlarda ise bir kısmının sürece dahil edildiği danışmanlık hizmetidir. Bu nedenle gerekli durumlarda; eşler, anne, baba, çocuk ve ailenin diğer bireyleri aynı seansta bir arada görülebilir.

Aile hayatınıda bir şeylerin yolunda gitmediğini düşünen ve  Almanya'nın Nordhaien-Westfalen eyaletinde yaşayanlar, dini temellere dayalı aile danışmanlığı hizmeti almak istedikleri taktirde benimle iletişime geçebilirler.

Danışmanlık Kapsamındaki Başlıca Konular

  • Eşler arasındaki uyumsuzluk ve iletişim kopukluğu
  • Ailede inanç (inançsızlık) farklılıkları sorunu
  • Anne - baba ve cocuklar arasındaki anlaşmazlık
  • Boşanma (öncesi - sonrası) sorunları
  • Çocuklarda dini itikadın gelişmesi
  • Ergenlik dönemi sorunları 

" Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için kendinizden olan eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet kılmasında da düşünen bir toplum için elbette ayetler vardır." Rum Suresi 21. Ayet - Sonsuz Rahmet Kur'an-ı Kerim Meali

İletişim: +49 177 846 0960 / Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Kitaplar listesi